Seniorzy MLKS "ORZEŁ" w Kcyni vs POGOŃ II Mogilno

W 20 kolejce B klasy gr. 4, seniorzy MLKS "ORZEŁ" w Kcyni podejmowali w minioną niedzielę (3 czerwca) u siebie POGOŃ II Mogilno. Faworytem tego meczu byli gospodarze. Całe spotkanie to dominacja zawodników ORŁA, którzy przez cały mecz przeprowadzali groźne akcje. Trzeba podkreślić, że POGOŃ boryka się obecnie z problemami kadrowymi i w związku z tym rozpoczęła mecz w ósemkę. Mimo liczebnej przewagi dopiero w 28 minucie rozpoczęła się strzelanina ORŁA. Sebastian Górecki po zdecydowanym wejściu w pole karne gości, zachował zimną krew popisując się sprytnym strzałem po ziemi. W 34 minucie prezentację swojego kunsztu rozpoczął Jakub Kiełtyka, strzelając swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Sześć minut później popularny „Kiełys” dołożył kolejne trafienie. Gospodarze do przerwy schodzili do szatni z przewagą trzech bramek. W 50 minucie Jakub Kiełtyka po kolejnym golu, skompletował hat-tricka. Pięć minut później Łukasz Pyszczyński zdobył swoją urodzinową bramkę z rzutu rożnego. W 69 minucie Dawid Laskowski zdobył bramkę po składnej akcji całego zespołu. Po raz kolejny Jakub Kiełtyka w 72 minucie zdobywając czwartą bramkę w tym meczu podciął skrzydła Pogoni. W 84 minucie meczu Dawid Laskowski wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem ulokował piłkę w siatce. Niespełna dwie minuty później Jakub Kiełtyka zwieńczył swoje strzeleckie dzieło trafiając po raz piąty do bramki gości. Zawodnicy z Mogilna wykorzystując zamieszanie po rzucie rożnym zdobyli bramkę honorową w 88 minucie. Strzelcem został Bartosz Nowicki. Chwilę później nastąpił gwizdek kończący to spotkanie. Wynik meczu 9:1 dla ORŁA.

Komentarz do meczu grającego trenera drużyny seniorów MLKS „ORZEŁ” w Kcyni – Pawła Łukomskiego: Goście przyjechali w dużym osłabieniu, mecz rozpoczęli w ósemkę. Pomimo niekompletnego składu Pogoni należą się brawa i szacunek. Mogli przecież zejść z boiska już po kilkunastu minutach, a jednak podjęli sportową walkę i rozegrali mecz do końca. Cieszy forma napastników, w szczególności Kiełtyki, który od trzech meczy demoluje blok obronny przeciwników. Kolejny, zarazem ostatni mecz ligowy w tym sezonie odbędzie się 16/17 czerwca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim. Orzeł podejmować będzie Promień Szczepanowo. Serdecznie zapraszamy, a dokładną datę meczu ogłosimy w niedalekiej przyszłości.