LIGOWY TURNIEJ ŻAKÓW W KCYNI

W miniony czwartek (20 września 2018 r.) na kcyńskim ORLIKU zorganizowano ligowy turniej w ramach rozgrywek K-PZPN dla żaków. Po raz pierwszy w tych rozgrywkach wzięła udział nowo utworzona grupa żak w MLKS „ORZEŁ” w Kcyni. Jak wcześniej informowaliśmy treningi dla najmłodszych prowadzone są w naszym Klubie od sierpnia br. Turniej na kcyńskim ORLIKU był dla wielu naszych zawodników pierwszą prawdziwą piłkarską przygodą. Radość i duma z tego, że mogli założyć koszulki z orłem na piersi (póki co jeszcze kcyńskim herbem, być może za kilka lat z godłem) nie miała końca.

W turnieju wzięły udział trzy drużyny żaków. Reprezentanci Dębu Potulice, KS Sportis II Łochowo oraz MLKS „ORZEŁ” w Kcyni. Niestety ze względu na braki kadrowe spowodowane chorobą zawodników nie dojechała do Kcyni drużyna Czarnych Nakło.

Wyniki meczów w kcyńskim turnieju przedstawiają się następująco:

Dąb Potulice – KS Sportis II Łochowo 3:0

KS Sportis II Łochowo – MLKS „ORZEŁ” w Kcyni 4:0

MLKS „ORZEŁ” w Kcyni – Dąb Potulice 0:5

Podkreślić należy, że nasza drużyna żaków wykazała się wielką wolą walki. Zaangażowanie i chęć zdobycia upragnionego gola napędzały cały zespół, dla którego była to pierwsza okazja żeby zagrać wspólnie przeciw nieznanym rywalom. Pomimo braku zgrania, nasi zawodnicy przeprowadzali wiele akcji podbramkowych, zabrakło jednak wykończenia, nad którym musimy popracować. Postawa kcyńskich żaków, ich rodziców oraz starszych klubowych kolegów dopingujących maluchów, imponowała przyjezdnym. Pomimo odniesionych porażek, dumnie schodzili z boiska, a rodzice i zgromadzeni kibice nagrodzili ich postawę na boisku gromkimi brawami. Jesteśmy dumni z naszych żaków, bo dali z siebie wszystko co mogli. Żywimy nadzieję, że niedługo pójdą w ślady swoich starszych kolegów z Klubu (trampkarzy) i będą odnosili zwycięstwo za zwycięstwem. To są dzieci i dla nas najważniejsze jest, że chcą aktywnie spędzać czas. Rodzice ich do tego zachęcają i dopingują co cieszy podwójnie - skomentował prezes ORŁA Tomasz Zmudziński.

Galeria zdjęć dostępna pod artykułem.

Powiązana galeria: