Seniorzy ORŁA rozbili FALĘ

W 19 kolejce B klasy gr. 4, seniorzy MLKS "ORZEŁ" w Kcyni udali się w minioną niedzielę na mecz do Głogówca z tamtejszą FALĄ. Nasz zespół był upatrywany w roli faworyta ze względu na fakt, iż przeciwnik zajmował przed spotkaniem ostatnie miejsce w tabeli. Spotkanie nie zawiodło oczekiwań sympatyków ORŁA. Cały mecz to dominacja gości, którzy nieustannie przeprowadzali groźne dla rywala akcje. Już w 4 minucie Jakub Kiełtyka zachował zimną krew popisując się nienaganną „podcinką” w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem. W 12 minucie, po zamieszaniu w polu karnym, prowadzenie powiększył Hubert Napierała, umieszczając piłkę w bramce gospodarzy. Kilka sekund później, po wykorzystaniu błędów obrońców FALI, kolejnego gola zdobył Oskar Frydrych. Przy wyniku 0:3 wśród zawodników z Głogówca dało się zaobserwować niechęć do kontynuowania zawodów, a także frustrację. ORZEŁ jednak, nie pozwolił przeciwnikowi dojść do głosu i w 30 minucie Łukasz Pyszczyński umocnił przewagę po celnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Swoje złote sześć minut miał Dawid Laskowski, który prawdopodobnie zdobył najszybszego hat-tricka w historii Klubu. Jego seria celnych i skutecznych strzałów padła kolejno w 35, 38 i 41 minucie spotkania. Do szatni kcyńskie orły, schodziły z wynikiem 7:0. Zaraz po przerwie, w 48minucie Oskar Frydrych podwyższył wynik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramkę honorową autorstwa Sławomira Czernika FALA strzeliła w 50 minucie, po nieporozumieniu obrońcy z bramkarzem. Instynkt strzelecki zaprezentował w 70 minucie także Tomasz Paprocki. Płaskim uderzeniem z 14 metrów, pokonał bramkarza gospodarzy. W 73 i 75 minucie, Jakub Kiełtyka przypomniał obrońcom FALI o swojej obecności na boisku, pewnie lokując piłkę w bramce i kompletując hat-tricka. ORZEŁ głodny bramek, wcale nie oszczędzał gospodarzy i zmierzał po miażdżące zwycięstwo. Kolejny gol padł w 77 minucie, kiedy to Adrian Dziejak, po ograniu obrony przeciwnika w polu karnym, pewnie umieścił piłkę w bramce FALI. W 85 minucie, po faulu na Tomaszu Paprockim w polu karnym, został podyktowany rzut karny, który bezbłędnie wykonał Łukasz Czyż. Ostatni gwóźdź do deski przybił ponownie Tomasz Paprocki w 88 minucie spotkania, który pomimo pressingu dwóch obrońców, doskonale wiedział co zrobić z piłką w polu karnym. Końcowy wynik 1:14

Bramki dla ORŁA: Jakub Kiełtyka – 3, Dawid Laskowski – 3, Tomasz Paprocki – 2, Oskar Frydrych – 2, Łukasz Pyszczyński -1, Łukasz Czyż – 1, Hubert Napierała – 1, Adrian Dziejak -1.

Kartki: 21` Paweł Kozjada (ż) 50` Sławomir Czernik (ż) 52` Kacper Kurant (ż) 65` Krystian Karasiewicz (ż) 67` Sławomir Czarnik (cz.) 80` Krystian Karasiewicz (cz.) 89` Wiktor Karasiewicz (cz.)

Komentarz grającego trenera seniorów ORŁA - Pawła Łukomskiego:

Całe spotkanie to zdecydowana dominacja ORŁA. W końcu nieczęsto zdobywa się 14 bramek w jednym meczu. Przeciwnik był słabszy pod każdym względem, niemniej jednak cieszy nie tylko coraz lepsza gra zawodników w obronie, coraz lepsze zgranie drużyny, świetna gra pomocy, która generuje sytuacje bramkowe ale również skuteczność napastników. To drugi mecz z rzędu, w trakcie którego każdy z trzech napastników strzela. Mało tego, Laskowski i Kiełtyka osiągnęli hat-tricka, a Tomasz Paprocki otarł się o niego, zaliczając dublet. Jeśli chodzi o przeciwną drużynę, myślę, że wystarczającym komentarzem jest ilość żółtych i czerwonych kartek w tym spotkaniu. Nasz cel został osiągnięty. To był totalny nokaut, po którym wróciliśmy do Kcyni z punktami. Kolejne spotkanie w najbliższą niedzielę. Gramy o kolejne 3 punkty z Pogonią II Mogilno u siebie o 18:00. Serdecznie zapraszamy mecz.